Портфель учня: що всередині, скільки він важить.

73Дуже часто діти, йдучи до школи, несуть за спиною важезні портфелі, згинаючись під їх вагою. Величезна кількість літератури, зошити, канцелярія, це тільки маленька частина того, що знаходиться в дитячому портфелі. А результати важких портфелів, очевидно, можна побачити без особливих зусиль: біль в спині, шиї, плечах, а навіть сколіоз. Вони здатні порушити осанку та підірвати здоров’я дитини.

Починаючи з початкової школи, кожна дитина мусить носити до школи зошити та підручники. Але спина малої дитини не пристосована до такої тяжкості. Вчені підрахували, що оптимальна вага рюкзака для учнів початкової школи не повинна перевищувати 2,5-4 кг. Це має становити лише 10-15 % від ваги тіла дитини.

Але не тільки навчальна література знаходиться в них за спиною; багато учнів несуть в школу журнали, іграшки, технологічні засоби та багато іншого. Цікаво, що вага портфеля дитини молодших класів в середньому складає 9,3 кг, що набагато перевищує необхідну вагу. Тому батьки повинні приділяти увагу і вибору підходящого рюкзака. По-перше, він має бути виготовлений з легкого, але міцного матеріалу. Лямки повинні бути широкими, а також необхідно їх відрегулювати, адже верх портфеля повинен бути на рівні плечей, и низ – по талії. Спинка рюкзака має бути ортопедичною, щоб вага рівномірно розподілялась. Другим варіантом для підтримки дитячого здоров’я є ще один комплект підручників і шкільних предметів в школі. По-третє, батьки повинні піклуватися про свою дитину, а отже перевіряти, щоб нічого зайвого всередині не було.

А великі і важкі навчальні посібники рекомендують складати у відділ, який розташований ближче до спини. Також можна обирати предмети канцелярії, вироблені з легкого матеріалу, або запропонувати сусіду по парті носити підручники по черзі.

З кожним роком в шкільній програмі будуть з’являтися нові предмети, а з ними й додатковий навчальний матеріал, зошит для лабораторних робіт з фізики, хімії та біології, зошит для практичних робіт з географії та біології, атласи, контурні карти та багато інших речей, а отже вага рюкзака з кожним роком буде підвищуватися, а шанси мати здорову спину падатимуть. Тому, головним завданням батьків, які не мають змоги зменшити навантаження на спину своєї дитини, залишається привчити свого малюка до здорового способу життя: відвідувати спортивні секції, робити зарядку, просто більше рухатися, або шукати варіанти, які полегшать життя дитини разом з її портфелем.

Введите свой e-mail адрес:


Яндекс.Метрика